مجموعه ها

[banner title=”” subtitle=”” link_url=”https://adorstyle.com” title_color=”#000000″ inner_stroke_color=”#000000″ bg_image=”3162″ height=”350px” sep_padding=”10px”]

مجموعه زهیر

بیانیه

زهیر، اولین مجموعه از محصولات آدور است. در این مجموعه بیش از هر منطقه ای، هنر ایرانی منبع الهام قرار گرفت، هنری که حد و مرز و آغاز و پایان ندارد؛ تنوع تکنیک، نقش، رنگ و خطوط در آثاری چون نگارگری، معماری و ظروف ایران به حدی است که ما را به وجد آورد و بر آن داشت تا هنر بخشی از تاریخ این سرزمین را برای طراحی اولین مجموعه آدور انتخاب کنیم. به دلیل همین احساس وجد و جذب پس از دیدن این آثار، مجموعه زهیر نام گرفت که در فارسی به معنی شکوفه است (۱) همچنین به معنی تابناک، مریی و حاضر؛ چیزی که نمی توان نادیده اش گرفت. (۲)

اغلب طراحی های این مجموعه برگرفته از آثار ایرانی و برخی نیز مربوط به سرزمین های هند و سوریه است. آثار بکار رفته در این این مجموعه شامل نقاشی، سرامیک و کاشیکاری ، فلز و پارچه هایی است که هریک در نوع خود بی همتا بوده و از ارزش تاریخی بسیار برخوردارند. محدوده زمانی این آثار از قرن ۷ تا ۱۹ پس از میلاد را شامل می شود.

پس از بازسازی و احیای طرح ها، فرآیند طراحی محصولات باکاربردی امروزی صورت گرفت و در نهایت محصولات با بهترین تکنیک های چاپ، مرغوب ترین پارچه ها و دست دوزی های فاخر به تولید رسید. محصولات این مجموعه با عشق به ماندگاری شکل گرفته اند و همچون زهیر ، چشم ها را به خود خیره خواهند کرد.


۱) لغت نامه دهخدا

۲) زهیر به عربی (الظاهر) یعنی بیش از حد تابناک، مریی، حاضر؛چیزی یا کسی که وقتی برای اولین بار با آن ارتباط برقرار می کنیم، کم کم فکر مارا اشغال می کند، تا جاییکه نمی توانیم به چیز دیگری فکر کنیم.(فرهنگنامه پدیده های خارق العاده، فوبور سن پر، ۱۹۵۳) خورخه لوییس بورخس، شاعر، مقاله نویس و داستان نویس آرژانتینی،در کتاب الظاهر خود، مفهوم زهیر را متعلق به سنت اسلامی میداند و حدس می زند در آغاز سده ی هجدهم مطرح شده باشد.

نمونه هایی از این مجموعه زیبا و پرطرفدار که در فروشگاه آدوراستایل عرضه شده است

[products_mixed ids=”2996,2977,3097,3020″]